Закон:с Купуй українське, плати українцям

07.12.2017 р Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект № 7206, який має гучну і патріотична назва – “Купуй українське, плати українцям”.

Законопроектом передбачається внесення змін до Закону України “Про державні закупівлі” в частині здійснення оцінки тендерних пропозицій. Він передбачає надання преференцій тендерних пропозицій вітчизняних учасників, які мають так звану місцеву складову. Вона буде складатися з наступних показників: наявність сервісних центрів на території України; країна походження сировини і основних матеріалів, напівфабрикатів і комплектуючих виробів, допоміжних та інших матеріалів – Україна; валюта, за яку цю сировину та інше закуповувалися, – гривня; кількість робочих – резидентів України; походження основних засобів – Україна; місцезнаходження об’єктів нерухомої власності – Україна; локалізація фінансових витрат на території України; рівень локалізації інших складових виробничої собівартості предмета закупівлі на території України.

Встановлений в законопроекті механізм оцінки тендерних пропозицій призведе до дискримінації постачальників-нерезидентів. Адже пропозиції, подані резидентами України, матимуть переваги, навіть якщо будуть дорожче.

Зазначу, що принцип рівності вітчизняних та іноземних учасників українських тендерів був встановлений ще в Законі України “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти” (далі – Закон) (закон, що передував Закону України “Про державні закупівлі” в редакції від 11.03. 2007 р .; тоді ж із Закону було виключено ст. 6, яка передбачала преференції для вітчизняних учасників).

Яйця на експорт

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.