Закон про аліменти 2018

Рада прийняла закон про аліменти 2018: збільшений розмір і посилено покарання
Верховна Рада прийняла закон про посилення відповідальності недобросовісних батьків, яким передбачено підвищення розміру аліментів до прожиткового мінімуму.

За внесення відповідних змін до законопроекту №8296 проголосували 230 народних депутатів.

– Мінімальний розмір аліментів збільшений до прожиткового мінімуму (1777 грн з 1 липня – Ред.). Якщо аліменти не виплачуються протягом року, то їх сума автоматично збільшується на 20%, якщо протягом 2 років – на 30%, – розповів в кулуарах парламенту міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, якщо аліменти не виплачуються понад 3 роки, сума аліментів збільшується на 50%.

Крім того, збільшили штрафи для батьків, які не створюють необхідних умов для життя, навчання та виховання дітей. Якщо раніше мова йшла про суму в сотні гривень, то тепер штраф становить від 850 до 1700 грн, а за повторне порушення протягом року – від 1700 до 5100 грн.

У той же час, в законі передбачені пільги для батьків, які розвивають дітей. Тобто при подачі щорічної податкової декларації сума зменшиться на 18%. Йдеться про розвиток дітей в приватних садках, на курсах англійської мови і в музичних школах.

Цим законом Рада також затвердила нові правила виїзду дитини за кордон:

  • той з батьків, з ким після розлучення залишився дитина, сам вирішує питання про його виїзд за кордон на термін не більше місяця;
  • якщо дитина виїжджає за кордон більше, ніж на місяць, то батько, з яким живе дитина, також може не отримувати дозвіл – якщо другий приховав аліменти більше, ніж за 4 місяці;
  • батькові, з яким дитина не живе, для поїздки з ним за кордон потрібно нотаріально завірена згода другого з батьків; якщо йому такої згоди не дають, можна звернутися в суд – але тільки якщо немає заборгованості по аліментах.

Закон також посилює відповідальність за несплату аліментів і збільшує термін обігу і період, за який можуть бути стягнуті аліменти: зменшується сукупний розмір заборгованості за несплату аліментів до 3 місяців для призначення суспільно корисних робіт. У разі вчинення повторного протягом року адміністративного правопорушення, пов’язаного з несплатою аліментів, передбачається застосування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт на термін від 240 до 360 годин.

Щодо осіб, які ухиляються від відбування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, закон встановлює адміністративну відповідальність і передбачає адміністративний арешт до 10 діб, а в разі злісного ухилення – кримінальну відповідальність і позбавлення волі до 2 років.

Закон вступить в силу через місяць після публікації.

Нагадаємо, боржники аліментів з 6 лютого, відповідно до закону про посилення відповідальності за несплату аліментів, не можуть виїхати за межі України і водити транспорт.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.